Rozmowa z Moniką DELPORTE, coachem kariery i biznesu, trenerem rozwoju osobistego na temat zarządzania czasem w rodzinie. Kiedy efekty naszych działań nie odpowiadają naszym oczekiwaniem, czasem trudno jest utrzymać motywację do dalszych wysiłków. A kiedy działania dotyczą (dwujęzycznego) wychowania naszych dzieci, emocjonalny aspekt naszej relacji może jedynie tę trudność wzmocnić. W jaki sposób znaleźć motywację w codziennej rutynie? Jak sobie radzić, kiedy (jeszcze) nie widać efektów?

Oto zagadnienia poruszone podczas spotkania :

  • Motywacja w dwujęzycznym wychowaniu
  • Zanik motywacji u dwujęzycznych rodziców
  • Jak działa motywacja?
  • Motywacja w kontekście pracy z dwujęzycznymi rodzicami
  • Jak znaleźć motywację?
  • Propozycje ćwiczeń

🎁 W opisie wideo na YouTube (wystarczy kliknąć w powyższe wideo), znajduje się prezent: ebook „Od Stresu do Satysfakcji: Przewodnik po Zarządzaniu Emocjami i Motywacją”. Serdecznie zapraszam do zapoznania się z jego treścią.

A jeżeli nasuwają Wam się inne tematy związane z dwujęzycznym wychowaniem, napiszcie do mnie o nich. Może staną się tematem kolejnej rozmowy?

***

Jeśli masz trudności z przekazywaniem dziecku języka polskiego (Twoje dziecko nie mówi jeszcze po polsku albo nie rozumie polskiego albo rozwija dwujęzyczność receptywną), zapraszam do bezpłatnej rozmowy online. Opowiesz mi o swoich trudnościach, a ja wyjaśnię Ci, w jaki sposób mogę Ci pomóc. Link do rozmowy: TUTAJ.

Jeżeli powyższy artykuł zainspirował Was do refleksji, podzielcie się nią z nami w komentarzach pod artykułem.