Konsultacja dla (przyszłych) rodziców

50,00

Konsultacja dla przyszłych lub młodych rodziców ma celu przygotowanie do przekazywania dziecku języka polskiego w jak najbardziej skuteczny i przyjemny dla całej rodziny sposób.

Po zakupie konsultacji online, oprócz potwierdzenia zakupu, dostaniecie ode mnie mail z prośbą o wybranie daty naszego spotkania. Konsultacja odbywa się online, według życzenia: przez Teams, GoogleMeet, Skype, Messenger… Trwa około 45 minut.

Szczegóły na temat przebiegu konsultacji poniżej.

Osoby pragnące nabyć „Konsultację dla przyszłych rodziców” w celu podarowania jej rodzinie lub znajomym mieszkającym za granicą (baby shower…), po zamówieniu otrzymają voucher do wydrukowania.  

Kategoria:

Wielu osobom wydaje się, że wystarczy mówić do dziecka w naszym języku, aby i ono nam w tym języku odpowiadało. Kiedy w grę wchodzą dwa (lub więcej) języki, to przekonanie nie sprawdza się. Dziecko wybiera, co jest dla niego prostsze. Bardzo często jest to język otoczenia (większościowy), a nie język rodzica (polski).

Ale na wszystko są sposoby. I im wcześniej je poznamy i wprowadzimy w codzienne życie, tym będzie nam łatwiej zachować język polski w kontaktach z dziećmi. Dlatego właśnie proponuję Wam specjalną konsultację online, która przygotowuje rodziców do dwujęzycznego i dwukulturowego wychowania.

Podczas konsultacji dla przyszłych (lub młodych) rodziców:

  • przedstawiam zasady komunikowania się z dzieckiem na co dzień, w zależności od kontekstu rodzinnego;
  • wyjaśniam, jak reagować w specyficznych sytuacjach;
  • zwracam uwagę na potencjalne trudności i wyjaśniam, jak ich uniknąć;
  • proponuję metody waloryzowania i przekazywania kultury polskiej;
  • odpowiadam na pytania i wątpliwości Rodziców.

Po konsultacji Rodzic dostaje check list z propozycjami zasad komunikowania się i reagowania na zachowania językowe dziecka.